EğitimManşetYerel

Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu: Kente gelecek hiçbir öğrenci açıkta kalmayacak

0

Dersim Eğitim ve Sağlık Vakfı kendi olanaklarıyla kadın öğrenciler için hayata geçirmek istediği 230 yatak kapasiteli yurdun yapımı maddi olanaksızlıklardan kaynaklı yarım kalırken, Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, “Kente gelecek hiçbir öğrenci açıkta kalmayacak. Yurtları çıkana kadar evlerimizde misafir etmeye hazırız. Gerekirse otel kiralayacağız” dedi.

Yurdun yapımına 2017 yılında başlanmıştı.

‘En geç bir ay içinde açılacak’

Sözcü‘de yer alan habere göre, Dersim Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın Başkan Yardımcısı Halit Ötün, yurt için mali desteğe ihtiyaç duyduklarını açıklamıştı.

Bu açıklamanın üzerine iş insanı Turan Araz’ın yurdun eksikliklerini tamamlamaya hazır olduğunu söylemesi üzerine, yurdun tamamlanması için tekrar harekete geçildi.

Halit Ötün, Dersim Valisi Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun çabaları ve Turan Araz‘ın desteğiyle yurt binasının yüzde 95’inin tamamlandığını kaydetti ve en geç bir ay içinde yurdun açılacağını söyledi:

Geriye enerji ana panosu, doğalgaz bağlanması, çevre düzenlemesi gibi eksiklikleri var. Akmercan Doğalgaz İşletmesi de öncelikli olarak yurda doğalgaz getirecek. En geç bir ay içinde yurdumuz açılışa hazır hale getirilmiş olacak.”

Başkan Maçoğlu da “Kente gelecek hiçbir öğrenci açıkta kalmayacak. Yurtları çıkana kadar evlerimizde misafir etmeye hazırız. Gerekirse otel kiralayacağız” ifadelerini kullandı.

More in Eğitim

You may also like

Comments

Comments are closed.