ManşetTürkiye

Demirtaş’dan referandum mesajı: Tek adam’da değil tek yürekte buluşuruz inşallah

0

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu için son mesajını gönderdi.

4 Kasım’dan 2016’dan beri tutuklu olan Demirtaş, Edirne Cezaevi’nden gönderdiği mesajında “Sandığa gidin, oylarınıza sahip çıkın. Referandum akşamı, ‘tek adam’da değil tek yürekte buluşuruz inşallah” dedi.

HDP’nin paylaştığı 12 Nisan tarihli mesajında Demirtaş şöyle seslendi:

“Sandığa gitsem bile sonuç nasıl olsa değişmeyecek diye düşünmeyin. Belki de toplumun ve ülkenin kaderini belirleyecek olan sizin oyunuzdur. Mutlaka sandığa gidin ve açık sayım ilkesi gereğince oy sayımını izleyin, oylarınıza sahip çıkın.

Pazar günü akşam saatlerinde sonuç ne çıkarsa çıksın demokrasi, özgürlük ve eşitlikten yana olanlar mevzilerini güçlendirmiş olacaktır. Elbette ‘Hayı’ çıkması iç barış, istikrar ve kardeşliğin güçlenmesine en fazla katkı sunacak seçenektir. ‘Evet’ diyen de ‘Hayır’ diyen de onurlu, değerli, saygın yurttaşlarımız, kardeşlerimizdir.

Bu kampanya adil ve eşit bir yarış şeklinde geçmedi tabii ki. Bizim tutuklanmamızın tek nedeni, meydanlardan ve medyadan halka seslenmemizi engellemekti. Devletin bütün olanakları ve halka ait paralar ‘evet’ kampanyasına harcandı. OHAL koşulları ‘evet’ kampanyasına hizmet etti. Bütün bunlara rağmen, toplum evetçiler-hayırcılar olarak kabul kamplaşmamalıdır.

Referandum akşamı, ‘tek adam’da değil tek yürekte buluşuruz inşallah. Referandum sonuçları hayırlı olur umarım. Selam ve sevgilerimle.”

 

(Bianet)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.