ManşetTürkiye

Demirtaş, mahkemeden şikâyetçi oldu

0

AİHM kararı sonrası Demirtaş’ın yargılanıp ceza aldığı farklı bir dosyanın istinaf mahkemesine gönderilmesi üzerine Demirtaş’ın avukatları cezayı veren mahkeme hakkında şikâyetçi oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bizi bağlamaz, karşı hamlemizi yapar işi bitiririz” açıklamasının ardından Demirtaş’ın hapis cezası aldığı farklı bir davanın dosyası ise istinaf mahkemesinde öne alındı. Bu cezanın onaylanmasıyla hükümlü pozisyona düşecek olan Demirtaş’ın tahliye yolu da uzayabilir. Demirtaş’ın avukatları ise söz konusu kararı veren mahkeme hakkında şikâyetçi oldular.

İstinaf mahkemesinin bu dosyayı karara bağlayıp onaylaması durumunda ise Demirtaş, aldığı 4 yıl 8 ay hapis cezası nedeniyle 1 yıl 6 ay daha cezaevinde kalacak. Hükümlü duruma gelmesi nedeniyle de AİHM kararının uygulanmasının önünün bu şekilde alınacağı belirtiliyor. Demirtaş’ın avukatları ise hafta başında söz konusu hapis kararını veren İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nin başkan ve üyeleri hakkında hem Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu hem de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

(Gazete Duvar)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.