Türkiye

CHP’li Eren Erdem ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçlaması ile gözaltına alındı

0

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve CHP’den 25-26. dönem İstanbul Milletvekili olan Eren Erdem, Twitter’dan gözaltına alındığını duyurdu.

Erdem, attığı tweetinde, “An itibariyle gözaltına alındım. Gerekçemi bilmiyorum. Polisler tarafından evimin önünden gözaltına alındım. Kamuoyunun bilgisine sunarım” dedi.

Tweet

CHP’nin PM üyelerinden Necati Yılmaz, attığı bir dizi tweette ise şu açıklamalarda bulundu:

“İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Silahlı Terör Örgütü Üyeliği suçlaması ile açılan davadan verdiği yakalama kararı ile Eren Erdem şu anda Ankara Emniyeti’nde. Buradan İstanbul’a götürülecek. Şu an Namık Havutça ile yanındayız, sağlık durumu iyi.

“Milletvekilliği bitti. Eren Erdem Ankara’da evinin önünde gece yarısı saat 2’de gözaltına alındı. Suçlama: “Terör Örgütü Üyeliği.” Susturamadıklarını suçluyorlar.”

“Eren Erdem Ankara Emniyeti’nde gözaltında. Yanından yeni ayrıldık. Düşünmeden edemiyorum. Eren Erdem çalışkanlıkta mı, birikimde mi, cesarette mi, kamuoyu desteğinde mi, hangi konuda daha eksikti? Neden listelerde yer bulamayıp, dokunulmazlığı olmaksızın korunmasız bırakıldı?”

‘Düşman ceza hukuku’

Eren Erdem’in CHP tarafından seçimlerden önce hazırlanan milletvekili aday listelerinde adının yer almaması tartışmalara yol açmıştı.

CHP’li milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise “Ankara Emniyet Müdürlüğü ile konuştum. İstanbul 35. ACM’nin yakalama kararı üzerine gözaltına alınmış ve karar nedeni ile İstanbula götürülecek. Necati Yılmaz yanında şu anda. Yargı yurt dışı yasağından sonra anlaşılan hızla yakalama kararı vermiş. Uygulanan ‘düşman ceza hukuku'” açıklamasında bulundu.

 

(BBC Türkçe)

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.