DoğaManşetTürkiye

CHP, Su Araştırmaları Komisyonu kurulduğunu duyurdu

0

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Maraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde Su Araştırmaları Komisyonu kurulduğunu duyurdu.

Öztunç, halen bir Su Kanunun olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu da kaydetti.

Komisyonun kurulma amacı

Öztunç, bu komisyonu başta kuraklık, kirlilik ve yanlış su yönetiminden kaynaklı sorunlar olmak üzere su güvenliği ve stresine dair bilgi toplamak, araştırma yapmak, tedbirler geliştirmek ve önerilerde bulunmak amacıyla kurduklarını kaydetti.

Öztunç, ayrıca “Ülkemizdeki 25 havza içerisinden seçeceğimiz belirli havzalarda saha incelemeleri ve arama toplantıları yaparak, yurttaşlar ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeyi, sorunu kaynağında araştırmayı planlıyoruz” ifadelerini de kullandı.

‘Kanuna temel olacak çalışmalar yürütmek istiyoruz’

CHP Maraş Milletvekili, Su Kanunu çalışmalarına temel olacak bir çalışma yürütmek istediklerini kaydetti:

Komisyon çalışmalarımız kapsamında, bilim insanları ve meslek odalarıyla da iletişim halinde olacağız. Sorun tespit ve çözümü kadar, emsal olarak kabul edip kalıcı çözüm oluşturacak yasal altyapıları inşa etmek de önemli. Su Kanunu çalışmalarına temel olacak bir çalışma yürütmek istiyoruz.

CHP Su Araştırmaları Komisyonu üyeleri ise şöyle: Genel Başkan Yardımcısı – Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin,
İzmir Milletvekili Kamil Oktay Sındır, Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bartın Milletvekili Aysun Bankoğlu.

More in Doğa

You may also like

Comments

Comments are closed.