ManşetTürkiye

Çetin Kaya’yı öldüren polis memuru tutuklandı

0
Fotoğraf: DHA

İstanbul Kadıköy‘de “dur” ihtarına uymadığı iddiasıyla Çetin Kaya‘yı ateş ederek katleden polis memurunun tutuklandığı öğrenildi.

Set işçisi Çetin Kaya’nın, havaya uyarı ateşi dahi açılmadan vurulduğu iddia edildi.

‘4-5 saniyede olay bitiyor’

Evrensel’de yer alan habere göre, ailenin avukatı yaşananları şöyle anlattı:

Olay pazartesi akşam vakti 22.00 sularında oluyor. Olayın yaşandığı yer çok işlek bir cadde. Sivil bir araç Çetin Bey’in aracını hızlı bir şekilde takip ediyor. Kovalamaca gibi… Sonra bu sivil araç Çetin Beyin aracının önüne kırıyor. Araçtan bir kişi iniyor ve kaçmaya yelteniyor. Araştırdığımız kadarıyla narkotik tarafından aranan biri. O nedenle kaçmaya yelteniyor. 4-5 saniyede olay bitiyor.”

‘Camdan mı vuruldu, bunu adli tıp raporu belirleyecek’

“Camdan mı ateş ediyorlar Çetin beyin yanındaki çocuk kaçmaya yelteniyor yoksa kaçınca mı ateş ediliyor. Bu görüntülerden net değil” diyen avukat sözlerini şöyle sürdürdü:

Çocuğun kim olduğunu da kimse bilmiyor. Bu da tuhaf bir şey. İlk önce polis tarafından tanık uydurulduğunu düşündük sonra görüntülerde hakikaten böyle bir kişi olduğunu gördük. Bu çocuk silah sesinden korktuğu için mi kaçıyor beni de vururlar diye yoksa kaçtığı için mi polis ateş ediyor. O hiç belli değil. Camdan mı vuruldu Çetin Bey, bunu adli tıp raporu belirleyecek. Uzman aracıyla bu videoyu büyütmek gerekiyor.”

‘Ensesinden hedef alıyorlar’

Ailenin avukatı, Kaya’nın polis kurşunuyla öldüğünün kesin olduğunun altını çizdi ve “Polis mevzuatı göre havaya birkaç el ateş atılması gerek. Ama burada direk kafasından ensesinden hedef alıyorlar” dedi:

Uzun zamandır tanırım. Kendisi sinema sektöründe çalışan çok beyefendi, nazik bir insandı. Dizi sektöründe çalışıyordu ve üst düzey görevi vardı ve aylık geliri de yüksekti. Ayrıca haberde gördüğümüz kadarıyla ‘uyuşturucu satıcısı, uyuşturucu müptelası. Biz ondan yaptık’ gibi bazı şeylerle haber yapıyorlar. Yani uyuşturucu kullanan bir insan da değil. Çetin uyuşturucu falan da kullanmıyordu, herkes buna kefil. Cenazesi çoluk çocuk, genç yaşlı, yüzlerce kişi tarafından kaldırıldı. Bildiğiniz sizin, benim başıma gelebilecek bir şey, ‘polisin dur ihtarına uyamadı’ diye silahla katletilen Çetin’in başına gelenler.”

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.