İklim KriziManşet

Bornova iklim değişikliği ve çevre duyarlılığında örnek oluyor

0

Türkiye’de iklim değişikliği etkilerini azaltma çabalarını güçlendirmek ve kamu farkındalığını artırmak için Bornova örnek ilçelerden biri olarak öne çıkıyor.

Yeşil Düşünce Derneği ve Bornova Belediyesi’nin ortak yürüttüğü “Yereli Yeşillendir, İklimi Yeşillendir” projesinin ilk eğitim semineri Bornova Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlendi.

Hizmet içi eğitim semineri iklim değişikliği konusunda farkındalığını arttırmak için Belediye çalışanlarına verildi.

Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı çerçevesinde, “Yereli Yeşillendir, İklimi Yeşillendir” projesi kapsamında düzenlenen seminerin konuşmacısı ise Barış Gençer Baykan oldu. Baykan kentlerdeki iklim değişikliği etkileri ile vatandaşların ve yerel yönetimlerin iklim değişikliği ile mücadele konusunda yapabileceklerini anlattı.

Eylül 2017’de başlayan projede yurttaşların, bireysel girişimcilerin, kooperatif girişimlerinin ve yerel yönetimlerin iklim değişikliği, iklim değişikliğine uyum ve azaltım yöntemleri ve yenilenebilir enerji alanlarında kapasitelerini arttırması hedefleniyor.

Bir yıl sürecek olan proje Eylül 2018’de tamamlanacak.

 

(Medyaege)

More in İklim Krizi

You may also like

Comments

Comments are closed.