İklim KriziManşet

BM’yi örnek aldılar: İzmirli gençlerden iklim değişikliği simülasyonu

0

“Dünya İklim Simülasyonu İzmir 2017” çalışması Bornova Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirildi. İklimin korunmasını sağlayacak genç liderlerin yetiştirilmesinin hedeflendiği etkinlikte, bu konunun devletler arasında nasıl müzakere edildiği katılımcılara uygulamalı olarak öğretildi.

İzmirli gençler devletler arasında gerçekleştirilen iklim müzakerelerini Bornova Belediyesi, Bornova Kent Konseyi ve Eğitimde Sistem Düşüncesi Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleştirdi. Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde  “Dünya İklim Simülasyonu İzmir 2017” etkinliğinde bir araya gelen gençler, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın simülasyonunu yaptı. Dünya devletlerinin delegasyonu rolünü üstlenen gençler, iklimin korunması için alınması gereken önlemleri kabul ettirmeye çalıştı.

Amaç farkındalık

İzmir İklim Similasyonu Ekibi Yöneticisi Barış Can Sever, amaçlarının hem iklim için genç liderler yetiştirmeye bir yol açmak hem de iklim değişikliği hakkında farkındalık yaratmak olduğunu söyleyerek, “Bu etkinlikte bir yandan iklim değişikliği hakkında bilimsel bilgileri paylaşırken bir yandan da devletler tarafından bu konunun nasıl müzakere edildiğini, nasıl kararlar alındığını anlattık” dedi. Sever, Bornova Belediyesi, Bornova Kent Konseyi ve Eğitimde Sistem Düşüncesi Derneği’ne verdiği destekler için teşekkür etti.

Daha temiz bir dünya için

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, gençlerin yaptığı etkinliğin iklim konusunda farkındalık yaratmak adına çok önemli olduğunu belirterek, “Bornova Belediyesi, başlıca hedefleri arasında karbon salımını düşürmek olan Avrupa Enerji Kentleri Ağı’nın etkin bir üyesi. Daha temiz bir dünya için çalışıyoruz, aynı amaç için yapılan etkinliklere destek oluyoruz” dedi.

 

(Medyaege)

More in İklim Krizi

You may also like

Comments

Comments are closed.