KadınManşet

Bisiklet süren kadına “tahrik” suçlamasına Belediye Başkanı’ndan özür

0

Zonguldak’ta Filyos Belde Belediye Başkanı Ömer Ünal, korumasının sahilde bisiklete binen kadınları taciz ettiği iddiaları üzerine özür diledi.

Ünal’ın koruması olduğu belirtilen Selçuk K.’nın 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde bisiklete binen kadınlara “Filyos’ta kadınların bisiklete binmesini istemiyoruz. Bisiklete binerek herkesi tahrik ediyorsunuz. (…) Evli kadınsın, utanmıyor musun?” dediği, bir kadının boğazını sıkıp eşini tehdit ettiği öne sürülmüştü.

Bisiklete binen kadınlar da bunun üzerine şikayetçi olmuştu.

Evrensel’in haberine göre Zonguldak Kadın Platformu üyeleri, bisiklet sürmek için bir kez daha Filyos’a geldi. Kadınları karşılayanların arasında bulunan Filyos Belde Belediye Başkanı Ömer Ünal, olayın yargıda olduğunu belirterek koruması adına özür dilediğini söyledi.

Başkan şöyle devam etti: “İstediğiniz zaman Filyos’a gelebilirsiniz. Benim eşim de sahilde dolaşıyor. Burada kimse kimseyi rahatsız etmez, taciz etmez. Bu olay şahsidir, siyasi değildir, bizle bir bağlantısı yoktur. Biz de size yardımcı olalım sizinle bisikletle gezelim.”

 

(Diken)

More in Kadın

You may also like

Comments

Comments are closed.