ManşetTürkiye

Beş şehir hastanesinin işletmesi Danimarka’ya satıldı

0

Rönesans İşletme Hizmetleri şirketi; Adana, Bursa, Elazığ, Yozgat ve İstanbul Başakşehir şehir hastanelerinin işletmesini Danimarkalı ISS şirketine sattı.

Devir işlemini Rekabet Kurumu da onaylarken, şirket neden bu yönde bir karar aldığına dair açıklama yayınlamadı. Türkiye’de başka yatırımları da bulunan Danimarkalı şirketin beş hastaneyi devralmak için ne kadar ödediği de açıklanmadı.

Kamu-özel işbirliğiyle inşa edilmişlerdi

Rekabet Kurumu açıklamasında, “Bahse konu, Rönesans Sağlık Yatırım Anonim Şirketi ve Şam Yapı Anonim Şirketi elinde bulunan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı AŞ nezdindeki hisselerin yaklaşık %100’ünün ISS Tesis Yönetim Hizmetleri AŞ tarafından devralınması işlemine ilişkin olarak da Rekabet Kurulu 17.06.2021 tarih ve 21-31/401-203 sayı ile ilgili işleme izin vermiştir” dedi.

Kamu-özel işbirliği (KÖİ) modeliyle inşa edilen beş şehir hastanesi, ‘Rönesans Holding’in alt şirketi Rönesans Sağlık Yatırım bünyesindeki Rönesans İşletme Hizmetleri’nce işletiliyordu. Şirket sağlık alanındaki yatırımlarıyla 9 bin 500 yatak kapasitesine kadar çıkmıştı.

Rönesans Holding, TOKİ, Beştepe ve Okluk Koyu’ndaki Cumhurbaşkanlığı Sarayları ve İstanbul Yeşilköy’deki yeni Hava Harp Okulu’nun binalarının da müteahhiti.

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.