Türkiye

BDP bir belediyesini kaybetti

0

BDP Ağrı İl Başkanı Kasım Polat, bir soruşturma kapsamında Diyadin Belediye Başkanı Celal Tanrıverdi’nin partiden ihraç edildiğini söyledi. Tanrıverdi, “Bundan sonra bağımsız bir şekilde Diyadin Belediye Başkanlığı görevimi yürüteceğim” diye konuştu.

BDP İl Başkanı Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yerel seçimlerde BDP’den Diyadin İlçe Belediye Başkanı seçilen Celal Tanrıverdi ile hakkındaki bazı iddialar nedeniyle birkaç defa görüştüklerini belirtti.

Tanrıverdi’nin, partilerinin politikaları doğrultusunda hareket etmediğini savunan Polat, “Partimizin disiplin kurulu üyelerinden 2 kişi Diyarbakır’dan gelerek Celal Beyle görüştü. Ağrı ve Diyadin halkıyla da görüştüler. Yapılan disiplin soruşturmasında Belediye Başkanı Celal Tanrıverdi haksız görüldü ve partiden ihraç edildi” dedi.

Disiplin kurulunun aldığı ihraç kararını, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Belediye Başkanı Tanrıverdi’ye ilettiğini ifade eden Polat, “Bunun yanında partimizin Diyadin İlçe Başkanı Musa Zorbey de görevinden alındı ancak partimize üyeliği devam ediyor” dedi.

Ağrı’nın Diyadin İlçe Belediye Başkanı Celal Tanrıverdi de partisi BDP tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini belirterek, süreci beklemeden partisinden istifa ettiğini söyledi.

Belediye Meclis üyeleriyle aralarındaki anlaşmazlığın ihraç isteminde gerekçe gösterildiğini dile getiren Tanrıverdi, “Bundan sonra bağımsız bir şekilde Diyadin Belediye Başkanlığı görevimi yürüteceğim” diye konuştu.

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.