İfade ÖzgürlüğüManşetMedya-İnternet

Basın Özgürlüğü Günü’nde beş gazeteci tutuklandı

0

Ankara merkezli soruşturma kapsamında 15 kentte düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan beş gazeteci Sedat Yılmaz, Dicle Müftüoğlu, Erol Balcı, Abdurrahim Tanyeli ve Ramazan Debe tutuklandı.

15 kentte düzenlenen operasyonlarla ev baskınlarında gözaltına alınan ve aralarında Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Eş Başkanı Dicle Müftüoğlu ve Mezopotamya Ajansı (MA) editörü Sedat Yılmaz’ın bulunduğu 19 kişiden 15’i tutuklama, 3’ü adli kontrol şartı talebiyle Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmişlerdi.

Mezapotamya Ajansı’nın haberine göre mahkeme, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü‘nde gazeteciler Sedat Yılmaz, Dicle Müftüoğlu, Erol Balcı, Abdurrahim Tanyeli ve Ramazan Debe hakkında tutuklama kararı verdi.

”Harami düzen 10 gün sonra bitiyor, yıkıldı yıkılacak’

Sedat Yılmaz’ın eşi Selma Yılmaz ile Cahit Kanbay, Cihan Güneş, İsmail Adanmış, Cahit Ablay, Mahmut Doğu, Devran Ak, Şemsettin Toprak, Mehmet Emin Yıldırım ve Cevdet İsmailoğulları, Hasan Özhan, Evin Özbek ve Suat Karagöz imza ve yurt dışı yasağı şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Hakkında tutuklama kararı verilen Sedat Yılmaz, mahkeme kapısı önünde, “Harami düzen 10 gün sonra bitiyor, yıkıldı yıkılacak” dedi.

You may also like

Comments

Comments are closed.