Türkiye

Başbakan cimri çıktı

0

Diyarbakır’da Başbakan Erdoğan ve IKBY Başkanı Barzani’nin katıldığı nikah töreninde takılan takılar ve hediyelerde Barzani’nin Başbakan Erdoğan ve eşininden daha cömert davranması kamuoyunda ve sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Kimi yorumcular ”milli gururumuz incindi” koskoca Başbakan nasıl Barzaninin altında kalır derken, bazı yorumcularda ”Başbakanımız cimri çıktı” dediler.

Her açılımı şova dönüştürdüğünü bu yüzden de artık güvenlerinin kalmadığını anlatan Diyarbakır’lılar Başbakan’a seslenerek ”barış sürecindeki sorunları çöz düğünümüzü biz kendimiz de yaparız dediler.

Diyarbakır’da resmi nikahı bulunmayan 400 çift için düzenlenen toplu nikah töreninde çiftlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 400 yarım altın, Başbakanın davetlisi olarak kentte gelen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ise 400 altın ile 400 bin dolar hediye etti.

Çiftlerin gelinlik, damatlık, kuaför, nikah, organizasyon ile ulaşım dahil tüm masrafları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca karşılanırken, gelinlere tercihlerine göre gelinlik ya da abiye kıyafet alındı.Dicle Üniversitesi (DÜ) Spor Salonunda düzenlenen Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Bekir Bozdağ, Beşir Atalay ile bakanlar ve Bağımsız Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana’nın katıldığı törende, davetliler 37 yıl sonra ülkesine dönen Şivan Perwer ve İbrahim Tatlıses’in ilk kez gerçekleştirdikleri düeti dinleme imkanı buldu.

Başbakan Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile milletvekili Zana’nın şahitlik ettiği nikah töreninde 400 çiftin unutulmayacak bir törenle resmi nikahları kıyıldı. Konuşmalar, temenniler ve seslendirilen şarkılarla sık sık çözüm sürecinin önemine vurgu yapılan törende gelinler evlilik cüzdanlarını Başbakan Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani’nin elinden aldı.Nikahları kıyılan çiftlere Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan 400 yarım altın hediye etti. Başbakan Erdoğan’ın özel daveti üzerine Diyarbakır’a gelen Barzani ise şahitlik yaptığı törende çiftlere toplam 400 tam altın ile 400 bin dolar hediye etti. Barzani’nin getirdiği hediyenin teslim alındığı ve çiftlere bir kaç gün içinde teslim edileceği öğrenildi.

 

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.