Hafta SonuKültür-SanatManşet

Barış sesleri Leros’tan yükseliyor

0

Ege’nin iki yakasını bir araya getirecek olan Barış Buluşması 13-15 Temmuz tarihleri arasında Leros Adası’nda gerçekleştirilecek.

Ege’de çok kültürlü yapısıyla öne çıkan Leros Adası tarih boyunca birçok kültüre ev sahipliği yapmış. Etkinliğin davetiyesi beş dilli olarak basıldı.

Leros-Kalimnos-Aspalias Metropolitliği, Leros Belediyesi, Defne-Dafni Türk Yunan Derneği, Leros- Artemis Dans Okulu tarafından ortaklaşa düzenlenen Barış Buluşması’nda sergi, dans gösterileri, Rebetika dinletisi ve belgesel gösterimi yer alacak.

Barış Buluşması 13 Temmuz Cuma günü, saat 20.00’de Platanos Meydanı’nda Kanada Dans Derneği Kyklos-Halk dansları gösterisiyle başlayacak.

14 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’de Alinda Metropolitlik binasında “İmroz-Karşı Bellek” fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirilecek. Açılışta Kalimnos-Leros-Astipalias Metropoliti Paisios, Bölge Valisi Hacimarkos, Belediye Başkanı Kolias ve Defne Derneği Başkanı. (E) Büyükelçi Yalım Eralp birer konuşma yapacak.

15 Temmuz Pazar Günü ise Platanos Meydanı’nda Eniz Rıza Sakızlı ve Mesut Tufanlı’nın yönetmenliğini yaptığı Yanyana belgeselinin İmroz bölümünden bir gösterim yapılacak. Gösterimin ardından Stelios Berberis, Artemis Dans Okulu müzisyenleri ve Kanada Kyklos-Halk Dansları Topluluğunun katılımıyla rebetika dinletisi ve dansları sunulacak.

 

Haber: Ercüment Gürçay

(Yeşil Gazete)

More in Hafta Sonu

You may also like

Comments

Comments are closed.