ManşetKadın

Ayşe Karaman’ın şüpheli ölümünde Özgür Tarhan’a üç yıl dört ay hapis cezası

0

Tutuklu yargılanan ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Uzman Dr. Özgür Tarhan, davanın beşinci celsesinde “sanığın delileri karartma ihtimali olmadığı” gerekçesiyle tahliye edilmişti.

Cumhuriyet savcısı açıkladığı mütalaada, sanık Uzman Dr. Özgür Tarhan’ın “bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne neden olma” suçundan 2 yıl 8 aydan 9 yıla kadar hapsini talep etti. Mahkeme heyeti, Tarhan’a önce “bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne neden olma” suçundan 4 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, bu cezayı ‘iyi hal’ indirimi yaparak, 3 yıl 4 aya indirdi.

Anne Karaman: Cumhurbaşkanı ülkede adaleti sağlayamıyor

Ayşe Karaman’ın annesi, duruşma sonrasında verilen cezaya isyan etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a defalarca mektup yazığını söyleyen anne, “Cumhurbaşkanımız duysun, ülkemizde adaleti sağlayamıyor. Haberi bile yok. Neler olup bitiyor haberi yok” diye seslendi.

Anne Ayşe Karaman, gazetecilere şu açıklamalarda bulundu:

Asla adalet yok. Ben adalete güvenmiştim ama asla adalet yok. Takım elbise giymesi, okumuş olması bir caniyi akladı. Bu hâkim kesinlikle adil davranmadı. Cumhurbaşkanımız duysun, ülkemizde adaleti sağlayamıyor. Haberi bile yok. Neler olup bitiyor haberi yok. Kaç kere mektup yazdım ama duyarlı davranmadılar. Kendilerine yapılsaydı kesinlikle anında hapis cezası vardı. O Meclis’te oturuyorsunuz, ne yapıyorsunuz? Sadece maaşınızı alıp oturuyorsunuz.”

Sanık avukatı Çetin Arslan ise, müvekkilinin ölüme ilişkin bir sorumluluğunun bulunmadığına dikkat çekerek kararı istinafa götüreceklerini söyledi.

Ne olmuştu?

Ankara’da Anestezi teknikeri Ayşe Karaman, 29 Temmuz 2019 tarihinde, erkek arkadaşı Uzman Dr. Özgür Tarhan’ın Dikmen Mahallesi’ndeki evinde ölü bulunmuştu. Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemede, Karaman’ın yattığı yatağın yanındaki komodinin üzerinde bazı ağrı kesici ve ‘propofol’ etken maddeli anestezi ilaçları bulundu. Soruşturma kapsamında tutuklanan Özgür Tarhan hakkında Ankara 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘tasarlayarak öldürmek’ suçundan dava açıldı.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.