ManşetTürkiye

Aygün’den Erdoğan’a: İl başkanın PKK’lı mı?

0

Başbakan Erdoğan, CHP Millletvekili Hüseyin Aygün alıkonulmasının ardından katıldığı bir televizyon proğramında, “Şüphelerim var, inanmıyorum” demiş. “Biz kamuoyu araştırması yaptık ve bu olaya kimse inanmıyor. Halk kaçırılma olayına inanmıyor” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’li Aygün, dün geceden beri haber alınamayan ve PKK tarafından alıkonulduğu düşünülen Hakkari AKP İl Başkanı’nın kaçırılmasının ardından sosyal medya üzerinden yorumladı.

Aygün, facebook hesabından yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Bugün AKP Hakkari İl Başkanının kaçırıldığı haberi geldi, başkanın bir an evvel özgürlüğüne kavuşmasını dilerim, PKK elindeki tüm ‘esirleri’ şartsız ve gecikmesiz serbest bırakmalıdır, bu etik bir gerekliliktir.

PKK’lı mı, gönüllü mü?

Bu vesileyle bir sözüm de  Başbakan’a: Bir kaç gün evvel ‘kaçırıldığından şüpheliyim’ diyerek beni ‘PKK’lı’ ilan ettin ve linç kafilelerine hedef gösterdin, senden olumlu bir değerlendirme zaten beklemiyorum; özgürlük ve güvenliğime gelecek herhangi bir zarar artık senin hanene yazılacak, ayrıca merak ediyorum senin il başkanın ‘PKK’lı’ mı, yoksa ‘gönüllü’ mü gitti? Ona da bir anket yaptıracak mısın?”

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.