EnerjiManşet

Avrupa Güneş Ödülleri için başvurular başladı!

0

Avrupa Yenilenebilir Enerji Birliği EUROSOLAR’ın 2009’dan beri düzenlediği Avrupa Güneş Ödülleri için başvurular başladı.

Yenilenebilir Enerjilerin yaratıcı, yenilikçi olarak uygulamalarını çeşitli kategorilerde  ödüllendiren Avrupa Güneş Ödülü için hayata geçmiş ve sonuçları alınmış çalışmalar ve projelerin başvurması bekleniyor.

Başvuru formunu göndermek için son tarih 30 Mayıs 2013. Form bu adresten indirilebiliyor. Doldurulmuş formların gönderilmesi gereken eposta adresi ise [email protected]

Avrupa Güneş Ödülleri, yenilikçi ve özgün uygulamalarla güneş enerjisinden yararlanan kurum ve gruplara veriliyor.

2012 ödüllerini “Kentler, Belediyeler, Bölge Konseyleri, Kamu Hizmet Birimleri Kategorisi”nde Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’deki Karlovac ve Krapina-Zagorje Kasabaları, “Yenilenebilir Enerji Tesisleri Sahipleri veya İşletmecileri Kategorisi”nde İsviçreli Umwelt Arena AG şirketi, Yerel ve Bölgesel Birlikler/Organizasyonlar Kategorisi’nde İspanya’dan Som Energi, “Güneş Mimarisi ve Şehir Planlaması Kategorisi”nde ise Architect Silvio d’Ascia (İtalya ve Fransa) kazanmıştı.

2012 ödüllerinde “Bireysel Katkı Özel Başarı Ödülü” ise Avusturya’dan Franz Niessler’e gitmişti.

 

Ödüller, Avrupa çapında yenilenebilir enerji konusunda uzman bir jüri heyeti tarafından seçiliyor. Jüride EUROSOLAR Türkiye’nin kurucusu Tanay Sıdkı Uyar da var.

Ödül hakkında detaylı bilgiye şu adresten ulaşılabilinir.

 

(Yeşil Gazete)


Kategori: Enerji

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.