Hayvan HaklarıManşet

Avcılar’da sokakta yaşayan iki hayvan bıçaklanarak öldürüldü

0
Fotoğraf: DHA

İstanbul Avcılar‘da Firuzköy mahallesindeki sürücü adaylarının eğitim yaptığı alanda sokakta yaşayan iki hayvan katledildi. Poyraz Caddesi‘ndeki eğitmenlerin sürekli yanına gelen ve besledikleri sahipsiz köpeklerden biri dün sabah kaldırımda ölü bulundu.

Köpeğin kesici aletle öldürüldüğü görülürken yakınlarındaki arsada bir kedi de yine bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu.

DHA‘nın aktardığına göre; sürücü kursu eğitmenlerinden Gözde Kabak, her gün saat 9.00’da su ve mamasını verdiği köpeği cansız ve kanlar içerisinde görünce şoke olduğunu söyledi.

Kabak, “Eğitim yerinde her zamanki gibi yem, su veriyordum. Kaldırımda gördüm, hareketsizdi, uyuyor zannettim. Arkadaşlarıma sordum, maalesef görüntü hoş değildi. Önce afalladım, hiçbir şey yapamadım, kalakaldım. İnsanoğlunun bu kadar kötü olabileceği hiçbir zaman aklıma gelmezdi. Kediyi de arkadaşlarım görmüş. Ama bıçakla mı, testere ile mi bilemiyorum. Hunharca, insanın yapamayacağı bir görseldi. Ne istiyorlar, ne istediler, nasıl bir ruh hali, hangi dönemdeyiz, ne yapıyoruz bilmiyorum” dedi.

Haber verilmesi üzerine Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü‘nden gelen ekip ölü köpeği alıp götürürken, eğitmen Necati Özgen de sorumluların bulunmasını istedi.

You may also like

Comments

Comments are closed.