İklim KriziManşet

Antalya Büyükşehir Belediyesi 125 itfaiyeci alımı için ilan açtı

0

İklim krizinin neden olduğu sıcak dalgaları ve kuraklık karşısında orman yangınlarına karşı daha kırılgan hale gelen Antalya‘da itfaiye ekibinin genişletilmesi için adım atıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Antalya Büyükşehir Belediyesi memur olarak istihdam edilmek üzere açıktan atama yoluyla 125 itfaiye eri alacak.

En az 55 puan şartı

Alım, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu‘na tabi olmak üzere, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği ya da Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans programlarının birinden mezun olan adaylar arasından yapılacak.

Adayların en az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi, 2020 KPSS’de P93 puan türünden en az 55 puan almış, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları şartı aranıyor.

Sözlü ve uygulamalı sınav

Sözlü sınava katılmak isteyen adayların, 4-8 Ekim arası mesai bitimine kadar, belgeleriyle ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümlerinin yapılması için Kepez‘deki Gülveren Mahallesi’nde yer alan Büyükşehir Belediyesi içerisindeki İtfaiye Dairesi Başkanlığı‘na gitmesi ve buradaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı birimine şahsen müracaat ederek, başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Yerleşkede yapılacak sözlü ve uygulamalı sınav, 18-22 ile 25-27 Ekim ve 1-5 Kasım arasında saat 09.00’da başlayacak.

More in İklim Krizi

You may also like

Comments

Comments are closed.