TürkiyeKoronavirüs SalgınıManşetSağlık

Antalya, Artvin, Elazığ ve Bingöl’de haftalar sonra yeni vakalar

0

Koronavirüs salgını konusunda kontrollü normalleşme uygulamaları üst üste yaşama geçirilmeye başlanırken dört ilden yeni vaka haberleri geldi. Uzun süredir yeni koronavirüs pozitif vakası tespit edilmeyen Antalya, Artvin, Elazığ ve Bingöl’de yapılan testler sonucu çok sayıda kişi hastaneye kaldırıldı ya da karantinaya alındı. 

Antalya’nın Serik ilçesinde Covid-19 sebebiyle karantina altına alınan bölgede yapılan yeni testlerle birlikte pozitif vaka sayısı 31’e çıkarken son bir aydır Covid-19 vakası görülmeyen Artvin’de de yeni vakalar tespit edildi. Borçka ilçesinde test sonucu pozitif çıkan dört kişi hastaneye kaldırıldı, 23 kişi karantina altına alındı.

Bingöl ve Elazığ’da da yeni vakalar

Bingöl’de ise İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada bir aydan uzun süredir vaka görülmeyen ilde yeni vakalar görüldüğü açıklandı. Açıklamada virüsün Bingöl’e il dışından gelen bazı kişilerin ziyaretleri sırasında bulaştığı belirtilerek, “Testleri pozitif çıkanlar ile temasta bulunduğu kişiler filyasyon ekiplerince kontrol altına alındı” denildi.

Elazığ’da ise 20 gün sonra ilk kez korona virüsü vakalarına rastlandı. Elâzığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Şehir dışından bayram için gelenler, lütfen 14 gün evden çıkmayalım” açıklamasını yaptı. 

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.