Duyurular

AkSanat’da “Deleuze ve Çağdaşları” semineri

0

AkSanat bugün başlayacak 2 Haziran’da da sona erecek bir dizi seminere ev sahipliği yapıyor. Gilles Deleuze üzerine yapılacak olan kolokyum dizisi Deleuze’ün dönemindeki düşünürlere odaklanıyor. Seminerde Gilles Deleuze’ün etki aldığı veya etki verdiği araştırmacılar üzerine düşünülecek ve tartışmaya açılacak.

Deleuze ve Çağdaşları seminerleri Akbank Sanat’ın, İstanbul Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle, uzun zamandan beri gerçekleştirdiği sanatsal ve felsefi yaklaşım dizisinin devamı niteliğinde. Ali Akay’ın düzenlediği bu seminer dizisinde Gilles Deleuze’ün düşüncesinin çağdaşı düşünürler ile olan ilişkisinin de ele alınacağı belirtildi.  Ali Akay, David Lapoujade, Pierre Montebello, Ahmet Soysal, Bertrand Prévost ile Pierre Zaoui’nin konuşmaları bu seminer dizisinin yönünü belirleyecek.

Simültane çevirilerin mümkün olduğu konferansta etkinlikler ücretsiz olarak izlenebilir. AkSanat tarafından yapılan açıklamada salon kapasitesi sınırlı olması nedeni ile etkinliğin davetiyeleri etkinlik saatinden bir saat önce Akbank Sanat gişesinden alınabileceği ifade edildi.

28 Mayıs Pazartesi 18.30 Pierre Zaoui – “Michel Foucault”
29 Mayıs Salı 18:30 Bertrand Prévost – “Georges Didi-Huberman”
30 Mayıs Çarşamba 18:30 Pierre Montebello – “Jacques Ranciere”
31 Mayıs Perşembe 18:30 David Lapoujade – “Pierre Clastres”
01 Haziran Cuma 18:30 Ali Akay- “Georges Dumezil”
02 Haziran Cumartesi 18:30 Ahmet Soysal – “Jean-François Lyotard”

 

 

Kategori: Duyurular

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.