ManşetTürkiye

Akdeniz’de 5,1 büyüklüğünde deprem

0

Kandilli Rasathanesi, Akdeniz’de 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin derinliği 8.7 kilometre olarak açıklandı.

Akdeniz’de Fethiye – Rodos arasında 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Fethiye, Dalaman, Göcek ve Yunanistan kıyılarında hissedilen depremin derinliği AFAD tarafından 6,4 kilometre olarak açıklandı. Açıklamada, “Deprem Dalaman’dan 47,7 kilometre açıklarında meydana geldi” denildi.

Belediye Başkanı: Panik yaşanmadı 

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, “Hissedilir bir depremdi. Dalaman’da can ve mal kaybımız yok. Depremin her türlüsü korkutucudur. Sabahın erken saatlerinde oluştuğu için herhangi bir panik yaşanmadı” dedi.

Vali: Yaralı ve mal kaybı yok 

Başta Muğla olmak üzere çevre illerde hissedilen depremle ilgili valilikten açıklama geldi. Muğla Valisi Esengül Civelek, “Bölgede bir olumsuzluk yok, yaralı ya da mal kaybı söz konusu değil” diye konuştu.

Okan Tüysüz: Büyük deprem beklentisi yok 

Deprem uzmanı Prof. Dr. Okan Tüysüz ise şunları söyledi: “Rodos’tan başlayıp Fethiye’ye uzanan bir fay hattı vardır. Bunun üzerinde meydana geldi. Fay çözümü daha oluşmadığı için net bir şey söylemek mümkün değil. 1971 yılında büyük bir deprem yaşandığı için daha büyük bir deprem beklentisi yoktur. İzmir ya da İstanbul’u etkilemesi de mümkün değil” dedi.

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.