2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMİKentManşetTürkiye

AFAD: Malatya’dan İskenderun’a kadar bir kırılma söz konusu

0
Fotoğraf: AA

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çok sayıda kentte yaşanan 7,4’lük depreme ilişkin açıklamada bulundu. Tatar, “Malatya‘dan İskenderun‘a kadar bir kırılma olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Habertürk‘ün aktardığına göre; AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar depreme ilişkin yaptığı açıklamada, “Malatya’dan İskenderun’a kadar bir kırılma söz konusu” dedi. Tatar açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Oldukça sığ bir deprem. Çok geniş bir coğrafyadan hissedildi. 7.4 büyüklüğünde olan depremde çok yıkıcı boyutta artçı sarsıntılar da meydana geliyor. Artçıların en büyüğü 6.6 büyüklüğünde. Ayrıca Malatya’dan İskenderun’a kadar bir kırılma olduğunu söyleyebiliriz. Çok sayıda hasarlı bina var. Artçı sarsıntıları dikkate alırsak bu binalardan uzak durulmalı. Tüm arama kurtarma ekipleri bölgeye intikal etti. Baktığımızda çok geniş bir alana yayılıyor. Şu anki tabloda sanki Elazığ depreminden daha güneybatıya doğru yaşandığını görüyoruz.”

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.