Hayvan HaklarıManşetTürkiyeUlaşım

Adalar’da ‘fayton çalıştayı’ yarın

0

İstanbul’un Prens adalarında uzun süredir devam eden ve atlara mezalime dönüşen fayton sorunun çözümü için yapılacak ‘Adalar Ulaşım Çalıştayı’ yarın Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Adalar Belediyesi’nin işbirliğiyle, Büyükada’da düzenleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla Adalar’daki ulaşım sorunlarına kalıcı ve sürdürülebilir çözümler getirmek için yarın ‘Adalar Ulaşım Çalıştayı’ düzenleyecek. Büyükada’da toplanacak çalıştayda, Adalar halkının ve ziyaretçilerinin problemleri masaya yatırılacak.

Adalar’daki ulaşım sorunlarının ele alınarak yol haritasının belirleneceği çalıştay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Adalar Belediyesi’nin işbirliğiyle yarın gerçekleşecek. Adalar ve İstanbul’un taleplerine ortak ve köklü çözümler geliştirilmesi için tüm paydaşların buluşacağı çalıştaya; faytoncular, Adalar sakinleri, ilgili sivil toplum örgütlerinden temsilciler, hayvan dernekleri, üniversiteler, kanaat önderleri davet edildi. Çalıştayda doğal ve kültürel değerlerin tahribatına yönelik kentleşme baskısını kontrol altına almak ve bu değerleri koruma kullanma dengesi çerçevesinde günümüz yaşamı ile bütünleştirmek hedefleniyor.

‘Çalıştay Vapuru’

28 Ağustos’ta Büyükada Anadolu Kulübü’nde toplanacak çalıştaya davetlilerin ulaşımı için bir  ‘Çalıştay Vapuru’ tahsis edilecek. Katılımcılar, 10:00-17:00 saatlerinde gerçekleştirilecek oturumlara Karaköy ve Bostancı iskelelerinden kalkacak ‘Çalıştay Vapuru’ ile ulaşabilecek.

Ortak akıl

Çalıştayın açılış konuşmalarını Ulaşım ve Çevreden Sorumlu İBB Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Orhan Demir, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan yapacak. Kalıcı çözüm önerileri getirmek için grup çalışmaları şeklinde gerçekleşecek oturumlarda Ada İçi Toplu Ulaşım, Yaya Ulaşımı Bisiklet ve Akülü Araç Kullanımı, Hayvan Hakları ve Çevre, Adalar Lojistik Sistemleri, Adalar Arası ve Ana Karaya Ulaşım ve Turizm ve Rekreasyon olmak üzere altı başlıkta incelenecek.

Kategori: Hayvan Hakları

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.