LGBTİ+Manşet

Adalar Emniyeti, Heybeliada’daki Onur Haftası etkinliğini tehdit ederek engelledi

0
Fotoğraf: Shutterstock

Adalar Emniyet Müdürlüğü, 22 Haziran Salı (bugün) Heybeliada’da düzenlenmek istenen İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası etkinliklerine engel oldu.

KaosGL’nin aktardığına göre Onur Haftası kapsamında vegan piknik yapılacak mekan ile görüşen Emniyet Müdürlüğü mekan işletmecisini tehdit etti.

Onur Haftası Komitesi gönüllülerini de telefonla arayan emniyet yetkilileri etkinlik hakkında bilgi istedi ancak bir yasaklama kararı olup olmadığına dair bilgi vermedi. Ardından Komite’dekilerin ve avukatın telefonlarını cevapsız bıraktı.

Etkinlik Maçka Parkı’na taşındı

Yaşananların ardından 29. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi Heybeliada’da yapmayı planladıkları vegan pikniği ve diğer etkinlikleri, saat 16:00’da Maçka’ya taşıdı ve açıklama yayınladı:

“Gayrimeşru yollarla en meşru haklarımızın önüne geçmeye çalışanlar karşısında birbirimizi ve etkinlik mekanını gözetmek niyetiyle bildiğimiz sulara çağrı yapıyoruz. Uyku tutmayanlar tutanlara söylesin! Müsilajlı sulardan bizim sulara, Gezi’nin biraz ilerisi Maçka’ya kırıyoruz eksenimizi.”

Yeni vegan pikniği etkinliği 22 Haziran Salı (bugün) Maçka Parkı’nda gerçekleşecek. Açıklamada “Tüm lubunyaları ve LGBTİ+ hak savunucularını pikniğe bekliyoruz!” ifadeleri kullanıldı.

More in LGBTİ+

You may also like

Comments

Comments are closed.