ManşetSivil Toplum

Abbasağa’dan Perşembe çağrısı, “İskelemizi, durağımızı, yollarımızı geri verin!”

0

Abbasağa Forumu 1 Ağustos Perşembe günü saat 18.30’da herkesi Beşiktaş’taki Kadıköy İskelesi önünde buluşmaya çağırıyor. İskele önünde buluşulup bisiklet sürülecek.

Abbasağa Forumu, Beşiktaş’ta bulunan Kadıköy İskelesi’nin Shangri-La Oteli’ne satışı, Başbakanlık Ofisi önündeki otobüs durağının kaldırılması, ofis ile otel arasındaki yolun halkın kullanımına kapatılmasına karşı herkesi Kadıköy İskelesi önüne çağırıyor. 1 Ağustos Perşembe günü saat 18.30’da Beşiktaş’taki Kadıköy İskelesi önünde buluşularak iskele civarında bisikletlerle gezilecek. Bisiklet sürmeyenler iskele civarında bulunacak. Eylem sırasında bildiri dağıtılacak.

Eylemin çağrı metni şu şekilde;

AKP semtimizi kendi ihtiyaçlarına göre düzenlemeye çalışıyor. Hem de bize hiç sormadan.

İlk önce Başbakanlık çalışma ofisini bahane ederek çay bahçemizi kapattılar. Sonra biz Beşiktaşlıların yoğun olarak kullandığı durağımızı ve üst geçidimizi sorgusuz sualsiz aldılar. Ardından 80 yıllık tarihi ile sahilimizin ayrılmaz bir parçası olan tütün deposunu bizlerin kullanamayacağı lüks bir otele çevirdiler.

Şimdi de (27 Mayıs günü basında çıkan haberlere göre) Beşiktaş’ın simgelerinden olan Kadıköy İskelesi’ni halka kapatıp yeni yapılan otelin kullanımına açmaya hazırlanıyorlar. Deniz ulaşımını geliştirecekleri yerde ulaşım hakkımızı elimizden alıyorlar. Parça parça bizden aldıkları sahilimizi bize tamamen kapatmanın hesaplarını yapıyorlar.

İskelemizden boğaz seferleri kaldırıldı, iskele önündeki sokak özel araç ve otobüs girişine kapatıldı. Sırf Başbakan Tayyip Erdoğan ve “misafirleri” rahatsız olmasın diye otobüsle dakikalarca uzayan yeni güzergahlara mahkum olduk.

Beşiktaşlılar olarak bize sorulmadan bu adımları atanları, semtimizden, sahilimizden bizi kovmaya çalışanları uyarmak için bisikletlerimize atlıyoruz ve sahilimizi turluyoruz.

Sahilimizi, iskelemizi vermiyoruz, siz durağımızı ve kapattığınız yolları bize geri verin!

(Politeknik.org)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.