LGBTİ+Manşet

Queer Olympic Heybeliada’da başladı

0

Yarışacak takımların çoğunluğunu LGBTİ+ bireyler ve kadınların oluşturduğu spor müsabakalarını barındıran Queer Olympix İstanbul Heybeliada’da başladı.

23 – 25 Ağustos tarihlerinde İstanbul Heybeliada ve Kalamış‘ta düzenlenecek Queer Olympix programında futbol, plaj voleybolu ve uzun atlama turnuvaları yer alıyor. Etkinlik kapsamında, a çeşitli atölyeler, forum ve piknik düzenlenecek. Yapılan çağrıda, “Ayrımcılığa ve nefret söylemlerine yer olmayan; her bedenin, her cinsiyetin keyif alarak oyun oynayabileceği ve pasların eşit dağıldığı, küfürsüz, yaratıcı takım oyunlarına yer veren kuir spor buluşması” ifadelerinin kullanıldığı Queer Olympix için sporcular ve izleyiciler sabah saatlerinde Kadıköy‘de buluştu.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Queer Olympix’i organizatörleri şöyle tanımlıyor: “Kadın ve LGBTİ+ olarak kent yaşamı içerisindeki birçok ayrımcı, cinsiyetçi, fobik söylemler ve edimler nedeniyle yaşadığımız zorlukları bir nebze olsun hafifletmek, bir araya gelmek ve ‘kamusal alanda vardık, var olacağız’ demek adına düzenlediğimiz üç güne yayılan çeşitli spor dallarını kapsayan bir etkinlik.”

Heybeliada’da tanışma oyunları ve yoga atölyesiyle başlayan Queer Olympix, hafta sonu boyunca Kalamış’ta devam edecek.

More in LGBTİ+

You may also like

Comments

Comments are closed.