SağlıkKoronavirüs SalgınıManşetTürkiye

81 ile aşı genelgesi: Özel hastanelerde de yapılacak, randevulu çalışılacak

0

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin, koronavirüs aşılarıyla ilgili 81 il sağlık müdürlüklerine genelge gönderdi.

Buna göre, aşıları aile sağlığı merkezleri, kamu, özel ve üniversite hastanelerinde oluşturulacak aşı uygulama birimlerinde yapılacak. Aşı olacak kişilerin randevuları Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden verilecek.

ilk kez özel ve üniversite hastaneleri MHRS’ye dahil olacak

Genelgeyle, ilk defa özel ve üniversite hastaneleri de MHRS sistemine dahil edilmiş olacak. Özel ve kamu hastanelerinin MHRS’ye tanımlanacağı belirtilen genelge şöyle:

Bu kapsamda MHRS işlemlerini yürütebilecek yetkinliğe sahip bir personelin MHRS sorumlusu olarak Bakanlığımıza bildirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda özel ve üniversite (Kamu/Vakıf) hastanelerinin hem MHRS’ye tanımlanması hem de kullanıcıların eğitimi için, irtibata geçilecek ve koordinasyonu sağlayacak Hastane MHRS sorumlusu bilgilerinin, özel ve üniversite hastanelerinde görevli TSİM (Temel Sağlık İstatistikleri Modülü) yetkilileri tarafından aktif.saglik.gov.tr adresinde bulunan ‘MHRS Sorumlusu Tanımlama’ ekranına 4 Ocak 2021 saat 17:00’a kadar tanımlanması hususunda; gereğini rica ederim.”

More in Sağlık

You may also like

Comments

Comments are closed.