Kültür-Sanat

7. Uluslararası Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Kongresi’nden çağrı

0

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği 7. Uluslararası Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Kongresi, Türkiye’den ve dünyanın her yerinden lisans ve lisansüstü öğrenciler için gerçekleşiyor. Kongre, 18-19 Nisan 2019 tarihlerinde Maltepe Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

Kongre için bu yıl belirlenen tema “Simülasyon”Simülasyon sözcüğü çağdaş anlamını 20. yüzyılda kazansa da etimolojik kökleri Orta Çağ’ın Latince metinlerine kadar uzanıyor. Kongre; sergi, performans, film gösterimi ve bildiri formatında katılımları kabul ediyor. Kongreye eserleriyle katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 1 Mart 2019 olarak açıklandı.

Bildiri, tiyatro, film gösterimi özetleri ve sergi için gönderilen eserler seçici kurul tarafından değerlendirilmesi için [email protected] adresine teslim edilecek.

Çağrıda sergi katılımcılarının eser açıklamalarını, film gösterimi katılımcılarının film özetlerini göndermeleri isteniyor. Açıklamaya göre sergi için; fotoğraf ve resimler 50×70 JPEG, dijital işler ise TIFF formatında olması gerekiyor. Film gösterimi için eserlerin HD Kalite ve DVD formatında olması gerekiyor. Orijinal eserlerin JPEG hali fotoblok baskısı alınıp sergilenecek ve aynı zamanda kongre kitapçığında yer alacağı da belirtiliyor.

.

(Yeşil Gazete)

Kategori: Kültür-Sanat

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.