TürkiyeKültür-SanatManşet

25. İstanbul Tiyatro Festivali iklim ve kadına yönelik şiddet konularına dikkat çekecek

0

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl kasım ayında 25. kez yapılacak olan İstanbul Tiyatro Festivali‘ne yerli proje başvuru süreci başladı. Festival başvurularında herhangi bir tema sınırlaması bulunmasa da iklim krizi, kadın ve kadına yönelik şiddet konularına dikkat çekmek isteniyor.

Festivale başvuru koşulları

Sahnelenecek eserin İstanbul’da prömiyer yapmamış olması, daha önce İstabul’da sahnelenmiş olmaması şartı var. Ayrıca, başvurulan oyun metninin telif haklarının da alınmış olması gerekiyor. Diğer başvuru koşulları ise şöyle:

• Üniversitelerin tiyatro kulüpleri ve amatör tiyatro toplulukları tarafından yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak.

• Topluluk ve sanatçılar festivale yalnızca tek bir eser ile başvurabilecek.

• Başvuru formuyla birlikte oyun metninin de iletilmesi zorunlu. (dans veya sözsüz performanslar hariç).

• Başvurmak için en geç 15 Mart 2021 saat 18.00’e kadar başvuru formunu, formda istenilen ek dokümanları da yükleyerek eksiksiz bir şekilde doldurmak gerekiyor. Başvuru formunun doldurulmasının ardından festival ekibi başvurunun teslim alındığında dair bir onay e-postası iletecek. Festival ekibiyle başvuru ile ilgili olarak çevrimiçi görüşmek için [email protected] adresine randevu talep eden bir e-posta gönderilebilir.

• 15 Mart Pazartesi günü saat 18.00’den itibaren çevrimiçi başvuru formuna erişilemeyecek. Bu tarihten sonra e-posta vb. yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

• Başvuru sürecinin ardından Danışma Kurulu ile yapılacak değerlendirmelerin ardından sonuçlar, mayıs ayı sonunda bütün katılımcılara e-posta ile bildirilecek. Danışma Kurulu, festival programında yer vermek üzere daha önce İstanbul’da prömiyer yapmış oyun, dans veya performanslardan bir veya birkaçını seçebilir. Danışma Kurulu’nun belirleyeceği bu gösteriler başvuruya açık değildir.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.