LGBTİ+ManşetTürkiye

248 STK’den hedef gösterilen LGTBİ+’lara destek: Beraberiz, vardık, var olacağız

0

Sivil toplum örgütleri, Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu‘ya karşı başlatılan protestolar sırasında, siyasiler tarafından hedef gösterilen LGBTİ+’lara yönelik nefret söylemi, Boğaziçi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü’nün kapatılması ve polis şiddetine karşı imza kampanyası başlattı.

‘Beraberiz, vardık, varız, var olacağız’

Şu ana kadar 248 STK’nin imzaladığı kampanyada yer alan ifadeler ise şöyle:

Beraberiz, vardık, varız, varolacağız! Biz eşitlik, adalet, özgürlük ve haklarımız için mücadele eden sivil toplum örgütleri olarak, 1 Ocak itibari ile Boğaziçi Üniversitesi Rektör atanma süreci sonrasındaki gelişmeleri takip ediyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere anayasal demokratik haklarını kullananlara polis şiddeti, gözaltı ve tutuklamalar, LGBTİ+’lara üst düzey kamu görevlilerinin öncülük ettiği nefret kampanyaları ve Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü’nün kapatılması hiçbir koşulda meşru değildir ve kabul edilemez. Öğrencilerin demokratik üniversite taleplerinin yanındayız. LGBTİ+’ların hak mücadelesi hepimizin mücadelesidir.

Yetkilileri LGBTİ+’lara nefret söyleminden vazgeçmeye, LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü’nün kapatılması kararından geri dönmeye, polis şiddeti ve gözaltıları sonlandırmaya ve tutuklanan öğrencileri serbest bırakmaya çağırıyoruz.”

STK’ler kampanyaya imza atmaya devam ediyor. İmza kampanyasına buradan ulaşılabiliyor.

Kategori: LGBTİ+

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.