Kültür-SanatManşet

2. Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali gün sayıyor

0

Bu yıl dünyada altıncısı düzenlenen, ABD ve İspanya başta olmak üzere birçok ülkede eylül ayında “Directed By Women” adıyla gerçekleştirilen festivalin Türkiye organizasyonu “Directed By Women Turkey” – 2. Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali, ikinci defa Türkiyeli izleyici ile buluşuyor. Festival, sinema alanında kadınların yaratım süreçlerini desteklemeyi, üretimlerini teşvik etmeyi ve farklı ülkelerden kadın yönetmenlerin arasındaki kültürel ve sanatsal etkileşimi artırmayı amaçlıyor.

Uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenlerini ve filmlerini İstanbul’da bir araya getirecek olan festival, 10-13 Eylül 2020 tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Festivalde Ulusal, Uluslararası, Animasyon ve Genç Bakış kategorilerinde yaklaşık 40 film gösterilecek. Her kategoride seçilecek bir filme en iyi film ödülü verilecek.

Her dilden, kültürden farklı bakış ve hikayelere sahip kadınların çektiği kısa filmlerin buluştuğu festivale son başvuru tarihi 1 Ağustos 2020. Başvurular FilmFreeway üzerinden kabul ediliyor.

You may also like

Comments

Comments are closed.