2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMİManşetTürkiye

10 ildeki kamu çalışanlarına yönelik genelge yayımlandı

0

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri nedeniyle olağanüstü hâl (OHAL) ilan edilen kentlerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan idari izinli sayılanlar, görevlerini fiilen yerine getirmiş kabul edilecek, mali, sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı tutulacak.

Resmî Gazete‘de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesine göre, OHAL ilan edilen kentlerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan mezkur tarihten geçerli olmak üzere idari izinli sayılacaklar veya uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma usullerine tabi tutulacakların belirlenmesine ilişkin hususlar, afetten etkilenme durumlarına göre, gerekli tedbirler alınarak hizmetlerin aksatılmaması kaydıyla il valilerince değerlendirilecek.

Sosyal hak ve yardımlar

Bu çerçevede esnek çalışma yöntemlerine göre çalışanlar, fiilen göreve gelmedikleri süre zarfında idari izinli sayılacak.

Genelge kapsamında idari izinli sayılanlar, istihdamlarına esas görevlerini fiilen yerine getirmiş kabul edilecek, mali, sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı tutulacak.

You may also like

Comments

Comments are closed.