ManşetTürkiye

Yurt Gazetesi muhabiri Sami Menteş de tutuklandı

0

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’nin talimatı doğrultusunda 4 gün önce DHKP-C örgütüne yönelik olduğu iddiası ile  İstanbul başta olmak üzere 7 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlar kapsamında gözaltına alınan ve sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilen 26 şüpheliden 3’ü savcılık tarafından serbest bırakıldı, 23 kişi de tutuklanmaları talebi ile nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Kararın ardından açıklamalarda bulunan zanlıların avukatlarından Süleyman GöktayMahkeme 5 kişiyi serbest bıraktı. 1 kişiye de adli kontrol uygulayarak serbest bıraktı. Tutuklananlar arasında Yurt Gazetesi muhabir Sami Menteş, öğrenciler ve tiyatro oyuncuları vardedi.

Tutuklananlar arasında yer alan Yurt muhabiri Sami Menteş‘in, Hrant Dink’in öldürülmesi ve avukatlığını üstlenen Hakan Karadağ’ın intiharı ile ilgili araştırma yaptığı açıklandı. Menteş’in bu nedenle Karadağ’ın da yönetiminde yer aldığı Çağdaş Hukukçular Derneği ile görüştüğü iddia edildi. Yakınları Menteş’in doğum gününde tutuklandığını ifade etti.

(Gazeteport)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.