Türkiye

Yedi çocuk annesi “yanlışlıkla” vuruldu

0

Bingöl‘ün Karlıova ilçesindeki Emniyet Lojmanları’nın arka kısmındaki nöbetçi polisler, “Dur” ihtarına uymadığı için “canlı bomba” sandıkları Gülistan Tosun‘u vurdu.

Bingöl’ün Karlıova ilçesindeki Turgut Özal Mahallesi’nde bulunan Emniyet Lojmanları’nın arka kısmındaki nöbetçi polisler, “Dur” ihtarına uymadığı iddia edilen 30 yaşındaki evli ve yedi çocuk sahibi Gülistan Tosun’u vurdu. Göğsünden ağır yaralanan Tosun,  Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Akşam saatlerinde  Karlıova İlçesi Emniyet Lojmanları’nın arka kısmında bulunan TOKİ Konutları’ndan ilçe merkezine gelmeye çalışırken vurulan Tosun’la ilgili Karlıova Belediye Başkanı Ferit Çelik açıklama yaptı.

Çelik, “Gülistan Tosun, Emniyet Lojmanları’nın arkasındaki konutlardan ilçe merkezine doğru geliyor. Bu sırada polisler tarafından kendisine ateş ediliyor. Karlıova’da müdahale eden doktorlar, göğsünden bir kurşun yarasının olduğunu ve hayati tehlikeyi atlattığını söylediler” dedi.

Gazetelerde yer alan çelişkili bilgilere göre, Tosun’un, lojmanların arka bahçesine girdiği, polisin “Dur” uyarısına karşılık üzerindeki çarşafı atıp bağırmaya başladığı ve sara krizi geçirdiği iddia edildi. Polisin havaya ateş açması sonucu kaçmaya çalışan kadın, tekrar ateş edilerek vuruldu.

Fırat Haber Ajansı (ANF) ise Tosun’un Türkçe bilmediği için “Dur” ihtarına uymadığını ve o nedenle polisler tarafından vurulduğunu iddia etti.

(Bianet)

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.