EkonomiManşetTürkiye

Yangınlardan etkilenen iş yeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim borçları ertelenecek

0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla’da orman yangınlarından etkilenen iş yeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim borçlarının erteleneceğini açıkladı.

Bilgin, yangından etkilenen ve kronik hastalığı olan kişilerin süresi biten raporlarının geçerli sayılarak ilaç ve tıbbi malzemeleri karşılanmaya devam edileceğini ifade etti.

Açıklamanın tamamı

Vedat Bilgin’in konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla illerimizde çıkan yangınlardan etkilenen ilçelerimizdeki işyeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim borçlarının ödeme sürelerini erteliyoruz. Yangınlardan etkilenen vatandaşlarımızın ilaçlarına erişimi için de gereken tedbiri aldık.

Kronik hastalığı olanların süresi biten raporları geçerli sayılarak ilaç ve tıbbi malzemeleri karşılanmaya devam edilecek. Evleri zarar gören vatandaşlarımız da en yakın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne veya Sosyal Güvenlik Merkezine başvurarak ilaçlarını temin edebilirler.

Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Devletimiz tüm kurumları ve imkanlarıyla sahadadır. Bu zor günleri el ele atlatacak, yaralarımızı birlikte saracağız.”

‘Keşke bizim de evimiz yansaydı diyecekler’

Öte yandan, Antalya Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, skandal bir açıklamaya imza attı ve yangında evi yananlara TOKİ tarafından 20 yıl ödemeleri kaydıyla evler yapılacağını söyleyerek, “Evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımız için TOKİ tarafından 20 yıl ödemeli, istedikleri şekilde evler yapılacak. Evi eski olan vatandaşlar, ‘keşke bizim de evimiz yansaydı’ diyecekler” dedi.

More in Ekonomi

You may also like

Comments

Comments are closed.