SağlıkKoronavirüs SalgınıManşetTürkiye

TTB: Güçlünün değil, haklının yanında olmaya devam edeceğiz

0
blank
 

‘Bilinçli karalama ve algı operasyonu’

blank

Hedef gösterilmelerine rağmen söz söylemeye devam edecekleri belirtilen açıklamada, şöyle denildi: 

“Türk Tabipleri Birliği, başından beridir Covid-19 pandemisinde hükümetin aksine topluma gerçekleri anlatan; sağlıkta dönüşüm programının eksikliklerini ortaya çıkaran; şehir hastaneleri konusunda gerçekleri söyleyen ve bu söyledikleri Sayıştay raporlarında doğrulanan; meslektaşlarının sorunlarına tercüman olan; sağlık alanında kamuoyunun ve hekimlerin en güvendiği kurumlardan birisidir.

Ancak üzülerek görmekteyiz ki, Türk Tabipleri Birliği son dönemlerde bilinçli olarak bir karalama ve algı operasyonu ile hedef gösterilmeye çalışılmaktadır.”

Yeni seçilen Başkan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın geçmişte olduğu gibi bu dönemde de TTB’nin, hekimlerin mevcut tutum ve değerlerini gözetecek olan Merkez Konsey’in bir başkanı olarak görev yapacağı kaydedilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü ifadelerinin Anayasal güvence altında olan bir meslek kurumunu ve hekimlik mesleğini hedef alan, asılsız, gerçekleri yansıtmayan bir açıklama olduğu belirtildi: 

blank

“Asıl hedefin de halk sağlığı için gerçekleri söylemekten geri durmayan hekimler ve onların örgütlülüğünü yıpratma, ortadan kaldırma çabaları olduğu çok açıktır. Yalnız hekimler değil tüm Türkiye kamuoyu bunun farkındadır. TTB olarak çekilmek istendiğimiz boş tartışma ortamlarının içinde olmayacağız. Bize bir şey demek isteyenler önce yanlış Covid-19 verilerinin, bunlara bağlı ölümlerin; içinden çıkılmaz sağlıksız ortamının hesabını topluma vermelidir.”

TTB, kendi gündemlerinin 2020 Sayıştay raporlarında da açıklıkla belirtilen ve yıllardır söylemiş oldukları gerçekleri ortaya çıkaran şehir hastanelerine ait raporları anlatmak olacağını bildirdi; “Bir kez daha hatırlatıyoruz: Sağlık sadece hastalığın ve sakatlığın olmayışı değil aynı zamanda fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir. Bu bilinçle toplumun ve hekimlerin sağlığı için her alanda söz söylemeye devam edeceğiz” dedi. 

 

Kategori: Sağlık

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.