LGBTİ+Manşet

Trans kadın ABD’de yılın çalışan annesi seçildi

0

Meghan Stabler adlı trans kadın, ABD’de yayınlanan Working Mother (Çalışan Anne) adlı dergi tarafından “yılın çalışan annesi” seçildi.

İki milyondan fazla okuyucuya ulaşan dergide ilk kez bir trans kadın “yılın çalışan annesi” seçildi. Meghan Stabler adlı anne, dergi tarafından başarılı bir yönetici ve LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) hakları aktivisti olarak tanıtılıyor.

14 meghan_stabler...

Dergi editörü Jennifer Owens, Stabler’ın “işte LGBT ve toplumsal cinsiyet eşitliği için çalışan bir lider, evde ise sevgi dolu ve destekleyici bir aile kurmuş gerçek bir şampiyon” olduğunu ifade etti.

Stabler, beden geçişinden sonra iş hayatında yaşadıklarını şu sözlerle anlatıyor; “Gerçek kimliğime geçiş yaptığımdan beri toplantılar ve işyerindeki stereotipik erkek egemenliğini fark etmeye başladım. Bu, geçişimin sonlarına gelene dek daha önceden hiç düşünmediğim bir şeydi.”

Çalışma hayatında birbirine destek çıkmanın önemine dikkat çeken Stabler, “toplumun hem kadınlara, hem de LGBT toplumuna yönelik farkında olmadığı önyargılarının ifşa edilmesi gerekiyor,” diyor.

(Kaos GL)

 

More in LGBTİ+

You may also like

Comments

Comments are closed.