ManşetTürkiye

TOKİ bahanesini hazırlasın, Samsun’a yağmur geliyor

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yarın Sinop, Samsun, Ordu, Kastamonu, Karabük, Amasya, Tokat, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır’da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Sinop ve Samsun çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra Kastamonu’nun kıyı ilçelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Pazar günü Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat ve Ankara’nın kuzey ve doğu ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların, başta Sinop ve Samsun olmak üzere, Kastamonu, Zonguldak ve Bartın’da kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Pazartesi günü Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Sinop, Samsun ve Ordu’da kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Yağışlı havanın, Salı ve Çarşamba günleri kuzeydoğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk etmesi beklenirken kuzey, iç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, güney ve batı bölgelerde mevsim normallerinin yer yer üzerinde seyreden hava sıcaklığında yarın önemli bir değişiklik beklenmiyor; tahminlere göre sıcaklıklar Pazar günü kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

Meteoroloji bir haftadır devam eden yağışla toprağın doygun hale gelmesi nedeniyle yüzey akışına geçecek kuvvetli yağışın oluşturabileceği sel, su baskını, yıldırım, dolu, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde uyardı.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.