Medya-İnternet

Stüdyo FM yeni istasyonu ve yeni adı ile bu akşam başlıyor

0

Türkiye’nin canlı yayınlanan ilk ve en uzun soluklu radyo programı, bundan böyle her Cuma saat 17.10’da NTV Radyo’da mikrofona gelecek. NTV Radyodaki ilk Stüdyo FM bu akşam 17:10’da. Programın adı da yeni istasyonu ile birlikte değişti. Program bundan sonra yayın hayatına Stüdyo NTV adı ile devam edecek.

Yavuz Aydar’ın hazırlayıp Şebnem Savasçı ile birlikte sunduğu program yayın hayatına 3 Eylül 1978’de TRT’de başladı. Üç kuşağı caz, rock ve pop türleri ve bu türlerin önde gelen yorumcularıyla tanıştırdı. Şebnem Savaşçı ve Yavuz Aydar, titiz sunumlarıyla da müzik dinleyicisinin en yakından tanıdığı radyo sesleri haline geldi.

Birlikte 3 bin 804 yayına imza atan yapımcı Aydar ve sunucu Savaşçı bundan böyle NTV Radyo’da sevenleriyle buluşacak. Stüdyo NTV, kulaklardan silinmeyen cıngılı ve değişmeyen formatıyla 15 Şubat’tan itibaren her cuma saat 17.10-18.00 arasında yayında olacak.

Stüdyo FM’in 1987 yılında İlhan İrem’i konuk ettiği ve İrem’in, “Pencere / Köprü ve ötesi..” albümünün konu edildiği bir program kaydı

Stüyo FM’in bugüne kadarki yolculuğunu programın TRT3’deki son yayınından hemen önce Yeşil Gazete’de yer verdiğimiz haberimizden öğrenebilirsiniz.

(Ntvmsnbc, Yeşil Gazete)

You may also like

Comments

Comments are closed.