TürkiyeManşet

SONAR en başarılı 10 belediye başkanını açıkladı

0

SONAR Araştırma şirketi yeni yıla girmeden büyükşehirlerde gerçekleştirilmiş en geniş kapsamlı yerel yönetim performans araştırmasını yayınladı.

1 Kasım – 27 Aralık tarihinde yapılan ankette vatandaşlara “Yaşadığınız şehirdeki belediye başkanı başarılı mı?” sorusu soruldu. 20 büyükşehrin 7 tanesinde yüz yüze 13’ünde ise telefonla yapılan ankette ilk 10 belirlendi.

Anket sonuçlarına göre yüzde 56.4 oy alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu en başarılı başkan seçildi.

Tunç Soyer üçüncü sırada

Listenin ikinci sırasında yüzde 56.1 ile AKP’li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen yer aldı. İzmir’in CHP’li Belediye Başkanı Tunç Soyer ise yüzde 55.6 ile üçüncü sırada.

Dördüncü sırada da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın var. Akın’ın oy oranı ise yüzde 54.7.

Beşinci sırada ise Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen var. Eskişehirlilerin yüzde 53.8’i Erşen’in icraatlarından memnun olduklarını söyledi.

Muhittin Böcek dahil edilmedi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise yüzde 52.5 ile altıncı sırada yer aldı.

SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı sosyal medyadan yayınladığı anket için Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek‘in rahatsızlığı nedeniyle araştırmaya dahil edilmediğini söyledi.

 

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.