ManşetTürkiye

Soma’da kömür madeninde göçük: 10 işçi yaralı

0

Manisa’nın Soma ilçesindeki Işıklar Maden Ocağı’nda göçük meydana geldi. Göçük altında kalan 10 işçi hastaneye kaldırıldı.

Henüz bilinmeyen nedenle meydana gelen göçük sonucu işçiler ocak içerisinde yaralandı. Yaralı işçilerden 7’si kurtarılıp ilçedeki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Bu arada 3 işçinin ise göçüğün arkasında bulundukları ve ocak içindeki kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Göçüğün meydana geldiği Işıklar Maden Ocağı, Soma’da 13 Mayıs 2014 yılında 301 işçinin hayatını kaybettiği Eynez maden ocağını işleten şirkete ait olduğu öğrenildi.

Manisa Valisi Ahmet Deniz yaptığı açıklamada, madendeki göçük sonucu yaralanan 11 işçinin ivedilikle hastaneye kaldırıldığını belirterek, “Bize gelen ilk bilgiye göre madende küçük çaplı bir göçük meydana geldi. Çok şiddetli bir göçük değil. 7 işçimiz mahsur kalmıştı. İşçilerimizden 4’ü kurtarılarak hastaneye götürüldü. Bu işçilerimizden 3’ü taburcu edildi. 1 işçimizin ise tedavisi sürüyor. Göçükte bulunan 3 işçimizle de irtibatımız kuruldu. Çok şükür hayati tehlikeleri yok. Çalışmalarımız sürüyor. Kısa süre içerisinde göçükteki diğer işçilerimizi de çıkaracağız inşallah” dedi.

Son olarak göçük altında kalan 3 işçi de kurtarılarak tedavi altına alındı. Vali, işçilerin ciddi sağlık probleminin bulunmadığını duyurdu. 

.

(Cumhuriyet)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.