ManşetTürkiye

Sivas’ın ‘yakalanamayan’ sanığı Sivas’ta öldü!

0

Madımak Katliamı’nın firari sanığı Cafer Erçakmak’ın Sivas’ta yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

2 Temmuz 1993 tarihinde 33 aydın 2 otel görevlisi 35 kişinin öldüğü Sivas Madımak Oteli Katliamı’nın “1 numaralı sanığı” olarak aranan dönemin Refah Partili Belediye Meclis üyesi Cafer Erçakmak’ın, dün Sivas’ta yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Radikal Gazetesi’nin haberine göre 18 yıldır bir türlü “bulunamayan” Erçakmak’ın cenazesi, aynı gün yakınları tarafından gizlice Yukarıtekke Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Hakkında Sivas katliamının baş azmettiricilerinden biri olan ve 18 yıldır “aranan” Erçakmak’ın uzun yıllar Fransa’da saklandığı öne sürülmüştü. Erçakmak’ın ne zaman Sivas’a geldiği ve nasıl öldüğü ise bilinmiyor.

Sivas’ta, Madımak Otelinin yakılması ve 37 kişinin öldürülmesine ilişkin açılan ana davadan dosyaları ayrılan 7 firari sanığın yargılandığı davanın 21 Haziranda Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmasında ise savcı tarafından hakkında yokluğunda tutuklama kararı bulunan ancak bugüne kadar yakalanamayan Sanık Cafer Erçakmak ile ilgili dosyanın ayrılarak başka bir esasta görülmesi, diğer 6 sanık hakkındaki davanın ise zaman aşımı süresinin dolması nedeniyle düşmesine karar verilmesi talep edilmişti. (Yeşil Gazete)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.