Hayvan HaklarıManşet

Şimdi de Eskişehir: 18 kızıl geyik ihale ile öldürülecek

0

Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü, Eskişehir şubesi tarafından şehir sınırlarındaki altı yerde, kızıl geyik acente kotalarının avlattırılmasına ilişkin ihale düzenlendi. İhale kapsamında Eskişehir‘de 18 kızıl geyik vurularak öldürülecek.

18 kızıl geyik avı için yapılacak ihale 20 Temmuz 2020 tarihinde açık teklif usulüyle yapılacak. İhaleye katılmak isteyenler için ihale bedeli 100 TL. 

Bursa ve Dersim’de ihaleler iptal edilmişti

Geçen yıl mayıs ayında Tarım ve Orman Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yaşları ilerlediği gerekçesi ile 17 dağ keçisi ihale yoluyla avlanmaları için satışa çıkarılmış ancak doğa koruma dernekleri ve hayvan aktivistleri harekete geçmişti. Bu ay içinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, tepkilerin ardından ihaleyi, bilirkişi incelemesini beklemek üzere iptal etti. 

Aynı şekilde Bursa’da açılan kızıl geyiklerin vurulması için açılan ihale,  Bursa 2. İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurmasıyla engellenebilmişti. Eskişehir’deki hayvan aktivistleri de geyiklerin vurulmaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. 

You may also like

Comments

Comments are closed.