DoğaEkolojiManşet

Şimdi de Edremit: Sazlık bölgedeki yangın yayılıyor

0

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki sazlık bölgede yangın çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale edilirken, alevler yerleşim yerlerini tehdit ediyor.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Akçay ve Dalyan arasında kalan sazlık bir alanında öğle saatlerinde yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri sevk edildi. Alevler nedeniyle panik yaşayan vatandaşlar da yangına müdahale etti.

Karadan arazözlerle yürütülen söndürme çalışmalarına helikopterle de destek veriliyor.

Rüzgarın etkisiyle sahile kadar inen alevler yüzünden denizde olan vatandaşlar da denizden çıkıp endişeli gözlerle alevleri izledi.Kara yolunda trafik alevler yüzünden durma noktasına gelirken, araçlarından inen vatandaşlar itfaiye ve orman ekiplerine yardıma koştu.

Göçmen kuşların uğrak noktası olarak bilinen sazlık alanda çok sayıda canlı türünün hayatını kaybettiği belirtildi. Ekipler, rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevleri kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor.

Fethiye de yanıyor

Muğla’nın Fethiye ilçesinde de henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Patlangıç mahallesi Hıdırlık bölgesindeki ormanlık alanda başlayan yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne ait helikopterle havadan; arazöz, itfaiye ekipleri ve çok sayıda orman işçisiyle karadan müdahale ediliyor. Çevredekilerin de söndürme çalışmalarına katıldığı yangın henüz kontrol altına alınamadı.

More in Doğa

You may also like

Comments

Comments are closed.