Koronavirüs SalgınıDünyaKültür-SanatManşet

Sharon Stone’dan çağrı: Katile oy verme!

0

Oyuncu Sharon Stone, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, ablası ve eniştesinin koronavirüs nedeniyle hastanede yattığını ve durumlarının ağır olduğunu söyledi.

Büyükannesi ve vaftiz annesini de koronavirüs nedeniyle kaybettiğini anlatan oyuncu, Trump yönetiminin salgınla mücadelede yetersiz kaldığını ifade etti:

Ablam ve eniştem olabildiğince evde kaldılar. Size neden enfekte olduklarını söyleyeyim. Yaşadıkları Montana’da semptomunuz yoksa test olamıyorsunuz ve test sonucunuzu da 5 gün alamıyorsunuz. Ve temas ettikleri son beş ayda iki kalp krizi, kalp stenti ve kalp pili olan annem gibi insanlar, asemptomatik olma ihtimalleri olduğu halde test olamadılar. Onlarla hastanede ilgilenen hemşireler test olamıyorlar, çünkü test yok. Hemşireler hayatlarını riske atıyor ve test olamıyorlar. O hastanedeki stres, baskı, yorgunluk, mahkeme salonunda silah taşıyıp ‘maske takmamanın özgürlükleri’ olduğunun söyleyen insanlarla karşılaşıyor.

View this post on Instagram

??????????????

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

‘Yalnızca kadınların yönettiği ülkeler iyi durumda’

Salgınla mücadelede en iyi durumda olan ülkelerin kadınların lider oldukları ülkeler olduğunu savunan Stone, 3 Kasım’da gerçekleşecek ABD Başkanlık seçimini hatırlatarak şunları söyledi:

İçinde bulunduğunuz durum bu. Bunu değiştirecek tek şey oy vermeniz: Biden ve Kamala Harris için oy vermeniz. Çünkü lider konumdaki kadınlar, biz ailelerimiz için, yaşamak için savaşacağız. Ve insanların test olması için savaşacağız. Çünkü Covid 19‘la mücadelede iyi durumda olan ülkeler yalnızca kadın liderlerin olduğu ülkeler. Lütfen oy verin, ne yaparsanız yapın bir katile oy vermeyin.

5 buçuk milyonun üzerinde koronavirüs vakasının kaydedildiği ABD’de 173 bin 778 kişi Covid 19 nedeniyle hayatını kaybetti.

You may also like

Comments

Comments are closed.