Kültür-SanatManşet

Semiha Berksoy’un eserleri 14. Sharjah Bienali’nde

0

Sharjah Bienali’nin 14. edisyonu Leaving the Echo Chamber7 Mart – 10 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Bienalin küratörlüğünü Zoe ButtOmar Kholeif ve Claire Tancons üstleniyor.

Bu yıl Sharjah Bienali’nde Semiha Berksoy’un eserleri de sergilenecek. Semiha Berksoy, Omar Kholeif’in küratörlüğünü yaptığı Making New Time başlıklı sergide yer alıyor. Leaving the Echo Chamber’ın genel temasına cevap veren Making New Time, siyasi gündemi, aktivizmi ve zekice gözlemleri bizi inancın sınırlarının dışına çıkarmaya teşvik eden bir grup sanatçı objektifiyle maddi kültürün yeniden yaratılmasının bir provokasyonu.  

Sharjah Bienali, dünyanın dört bir yanından 80’in üzerinde tanınmış ve gelişmekte olan sanatçı, 60’tan fazla yeni komite ve daha önce hiç görülmemiş birçok eserden oluşacak. Bienalin açılışıyla eşzamanlı olarak SB14 küratörleri, yıllık sanat alanındaki güncel konuları araştırmak üzere yerel ve uluslararası sanatçıları, küratörleri, akademisyenleri ve diğer sanat pratisyenlerini bir araya getiren March Meeting’i de sunacak.

(Yeşil Gazete)

Kategori: Kültür-Sanat

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.