ManşetTürkiye

Sadullah Ergin’den puşi davası yorumu

0

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, üniversite öğrencisi Cihan Kırmızıgül’ün 11 yıl hapse mahkum edildiği “puşi” davası konusunda yaptığı açıklamada yargı organlarının gereğini yaptığını ifade etti.

İstanbul’da Tanık Hukuk Topluluğu tarafından düzenlenen “4×4’lük Liderlik Programı”na katılan Ergin, kendisine “puşi” davası ile ilgili sorulan soru üzerine bu konuda yapılan yorumların “dosya içeriğine dair bilgi sahibi olunmadan” yapıldığını söyledi.

Mahkemede bir kararın ortaya çıktığını ve temyiz yolunun da açık olduğunu kaydeden Ergin, puşili eylemler hakkında şu yorumda bulundu: “İstanbul A mahallesinde bir topluluk toplanıyor. Başlıyorlar gösteri yapmaya. Bu sırada yüzünü, gözünü kapatıyorlar, ‘poşu’ denilen örtüyle. Ellerinde molotof kokteylleri, sağa, sola, iş yerlerine atılıyor. Camlar kırılıyor, yangınlar çıkıyor, yeri geliyor arabalar yanıyor, insanların iş yeri ve evleri zarar görüyor. Bazen gencecik çocuklarımız, lise talebelerimiz hayatlarını kaybediyor, bazen yakılan mağazalarda masum vatandaşlarımız, kadınlarımız, çocuklarımız yanarak, boğularak ölebiliyorlar. Bu eylemleri yapanlara, bu faaliyeti icra edenlere kamu gücü, kolluk gücü seyircimi kalacaktı, yargı organları bu tür faaliyetleri karşılığını almasına vesile olmayacak mıydı, gereğini yapmayacak mıydı?”

(Ajanslar)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.