DünyaManşet

Putin: Liberal değerler hükümsüz hale geldi

0

Sığınmacıların haklarını sorgulayan Putin, Rusya’nın homofobik olmadığını ama ‘batının eşcinselliği kucaklama hevesini’ aşırı bulduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin liberal değerlerin hükümsüz hale geldiğini, çünkü “batı ülkelerinde yaşayan birçok kişi tarafından reddedildiğini” söyledi.

Financial Times‘a konuşan Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel‘in sığınmacılara karşı liberal bir politika izleyerek çok büyük bir hata yaptığını ifade etti. Sığınmacılara karşı sert ifadeler kullanan Rus lider, “Liberal düşünce hiçbir şey yapılmaması gerektiğini varsayar. Sığınmacılar istediği gibi öldürebilir, çalabilir ve tecavüz edebilir çünkü sığınmacıların hakları korunmalı. Hangi haklar bunlar?  Her suçun bir cezası olmalı” diye konuştu.  Putin, “İşte bu yüzden liberal düşünce hükümsüz hale geldi. Halkın çoğunluğu için bir çıkar çatışması haline geldi” dedi.

Putin aynı zamanda Rusya’nın homofobik olmadığını, ama “batının eşcinselliği kucaklama hevesini” ‘aşırı’ bulduğunu söyledi.  Rus lider ayrıca liberal çevrelerin Katolik kilisesinin problemlerini kiliseyi yok etmek için kullandığını öne sürdü.

More in Dünya

You may also like

Comments

Comments are closed.