TürkiyeKadınManşet

Pınar Gültekin’in babası: CHP’li milletvekili davadan vazgeçirmeye çalıştı

0

Muğla‘nın Ula ilçesinde temmuz ayından Cemal Metin Avcı tarafından katledilen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin‘in babası Sıddık Gültekin, CHP’li bir milletvekilinin kendisini arayarak zanlının ailesine yönelik şikayetinden vazgeçmesini istediği iddiası için bir basın açıklaması yaptı.

Baba Gültekin, kendisini arayan kişinin CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu söyledi. Sıddık Gültekin, milletvekiliyle telefonda 1.5-2 dakika görüştüğünü vekilin kendisine taziye dileklerinden sonra “Vazgeç, kamu davası devam ediyor” dediğini belirtti.

‘Defalarca para teklif edildi’

Gültekin, katil zanlısının annesinin CHP ilçe başkanlığında olduğunu bildiğini söyleyerek sözlerinin doğru olduğunu dile getirdi:

Söylediğim kelimeler, harfi harfine doğrudur. Aksi ispat edilirse intihar ederim demişim. Kızınız olursa siz kabul eder misiniz? Ben kabul etmedim. Telefonu da olayı da kapattım. Kızımın taziyesi bitti. 20 gün sonra CHP ilçe başkanı Aydın Sadık beyefendi arkadaşlarımı, akrabalarımı devreye soktu. Neyse geldiler. İnanmadım ilk önce. Sizi kim aradı dedim. Süleyman Girgin dediler. Telefonu çıkart dedim. Çıkardı, beni arayan kişi ile aynı olduğunu gördüm. Defalarca beni aradı. Defalarca görüştük. ‘Ne kadar para istersen veririz’ dediler. ‘Davadan vazgeç’ dediler.Benim kızıma Muğla’dan iftiralar atıldığı için ben bu davadan vazgeçmeyeceğim. Ben yaşayan bir ölüyüm.”

Aramaların İstanbul’a geldiğinde de devam ettiği söyleyen baba Sıddık Gültekin, CHP Grup Başkanvekilleri Veli Ağbaba ve Özgür Özel‘in konuyla ilgili kendisini arayarak bilgi aldığını söyledi.

‘Kızım diri diri yakıldı’

Açıklamayı 4 Ocak tarihinde görülecek davadan ardından yapacağını, ancak kamuoyunda çok fazla yanlış bilgi olduğu için daha erken bir açıklama yapmak istediğini belirten Sıddık Gültekin, teklifin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

Haber çıkmadan Hizan’da CHP ilçe başkanını görevden alıyorlar. Çünkü Özgür Özel bey ‘gerekeni yapacağız.’ dediler. Özel bana dedi ki, ‘Sonuna kadar yanındayız. Davayı da takip edeceğiz. Beni arayan kişinin de bu olduğunu söylediler. Diyelim ki ben yalan atıyorum. Bir ilçe başkanı neden yalan atsın? Neden 10 sefer arasın? Bazı insanlar parasına malına güveniyor. Benim kızım satılık değil arkadaşlar. Muğla’da diri diri yakıldı. Bu kabul edilecek bir şey değil. Bir insanı öldüreceksin, parayla insanları bağlayacaksın. Böyle bir şey kabul edilemez. Artık Pınar’lar ölmesin. Türkiye’de kadın cinayeti yaşanmasın. Tüm Türkiye’nin de arkamda olduğunu hissediyorum. Hiçbir soru da almıyorum.”

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.